3. ožu 2011.

Ljeto sto na nju sjeca


Svu noc je kisa po nama lila
mrak krotise misli grijesne i uklete
a ti si se vrela ljubeci me
uz mene stiskala kao dijete...

Bronzano tijelo grudi lubenice
taj topli dah sto me je grijao
i tvoje suze radosnice
zbog kojih sam se smijao...

Jos slika je svjeza i miris kose
u nosnicama kao u spomenarima
uzvrelo ljeto i klupa u parku
na kojoj se voljesmo danima...

Pa nek nas ne bude,i svijet utrni
u casu kad nirvana sa nama zri
samo mi dodji snove donesi
nista nam drugo nece trebati...

Dragani Ris (umjetnici iz Vojvodine)


Razmnozava se bujno masta u meni
siri se okolo kroz hladne odaje
ti si u mislima samnom svakako
al ipak mi tvoja njeznost nedostaje..

Kako bih volio da tvoje ruke
u ovoj zbilji hladne veceri
po meni pisu prstima zelje
u kojima bi se umnozili..

I da nas ponese ptica muzika
cije note nas dvoje znamo
i da se tako u zagrljaju
ko vitke breze povijamo..

A nakon svega neka se srusi
i san i planeta ovoga svijeta
samo da mi ti dodjes mastom
tom cvjetnom mirisnom bastom..

Pa neka sutra rasprsnu snovi
od zelantina i sapunice
samo da mi je da sjedes u krilo
onako gola nasumice...


19. velj 2011.

Kao san

Moj zivot je kao san
ti zivis u mojim snovima
iz kojih se ne rado budim
......ove noci uspostavljam ocekivanja
kradem nade
gradim dvorce i utvrde
do tebe
mudro i cudno neko vrijeme
svud okolo
smanjuje trenutak razmisljanja
kao revolucija dana
rodila si se
iz pepela
i kao snovi
kao poezija
u meni zazivjela...

20. sij 2011.

Vila iz sna


Sanjam kako se iz sna iskrada lijepa i mlada
i poljem crvenih makova trci ko vila
kosa joj rasuta u pramenovima njise plecima
a za njom ide cerga cigana i place violina...

..i trgoh se tako iz sna njezna i topla
pogled me prozoru zaledi u trenu
taj san rasprsi mutni oblak s kisom
i nevidjeh sta bi s dugom kosom njenom..

dok joj za ledjima zrcalo zore krade dah
smaragdno jutro lice joj umiva rosom
u ocima njenim bude se proljeca
cvijeca cvjetaju pred nogom bosom...

16. sij 2011.

Sjecanja na minulo ljeto

Slusam kako se kisa nocas po krovu proliva
nebi ona da ti nisi dosla mislima
i sve gotov ko onomad biva kad smo skupa
ljubili se pod krosnjom maslina....

...Samo sad je zima po kalendaru
zamrzlo srce u minulim mjesecima
al sjecanja mi jos uvijek s kisom nadiru
na toplo ljeto u mome krilu...

...Fotos na kome si sijala od srece
skupa ocistim s mojim ocalima
to ljeto sto varljivo bjese
ko cvijet s vodom, zalijem suzama...


...Roje se misli vrele i sjetne
s kapima kise s krova nadiru
vrate me opet na toplo ljeto
i moju glavu na tvome krilu...

Nemam vremena

Memorija iz proslosti se odrzava nekako, dolazi, pa se smanjuje al traje ... U skoli postojale su dvije procjene: "ima vremena...